Aktualności

Półśpiochy – dlaczego warto je wybrać?

Komfort i wygoda noszenia zdecydowanie należą do najważniejszych cech ubioru małego dziecka. W czasie, gdy zaczyna ono poznawać otaczający go świat, chcemy, by mogło to robić wygodnie i w jak najlepszych warunkach. Półśpiochy to rozwiązanie, które sprawdzi się w tej roli. W artykule odpowiadamy na pytanie, czym są, jakie są ich zalety, a także wskazujemy, czym różnią się od zwykłych niemowlęcych śpiochów.

Czym są półśpiochy?

Mając w domu małe dziecko, rozglądamy się, niezależnie od pory roku, za odpowiednim ubraniem, które również będzie dostosowane pod względem ochrony termicznej do danej pogody, a także nie sprawi, że maluchowi będzie zbyt gorąco. Rozwiązaniem, które w takiej sytuacji może nam przyjść na pomoc, są półśpiochy. Półśpiochy niemowlęce to nic innego jak rodzaj spodenek dla małych dzieci. Lekkie, wygodne, bezuciskowe z powodzeniem sprawdzają się w codziennym użytku. Chronią dzieci przed utratą ciepła, jednocześnie można je zakładać również latem, bez ryzyka, że dziecku będzie zbyt gorąco.

Śpiochy a półśpiochy

Nazwa w zasadzie odpowiada na pytanie o różnice między śpiochami a półśpiochami, chociaż warto poświęcić odrobinę więcej uwagi na opisanie podobieństw i przeciwieństw tych elementów niemowlęcej garderoby. Śpiochy to nic innego jak jednoczęściowe ubranie z przyszytymi do nogawek stópkami, podczas gdy półśpiochy niemowlęce to jedynie spodenki, można je więc stosować zawsze tam, gdzie nie ma potrzeby zakładać śpiochów. Nie trzeba zapinać żadnych rzep, wystarczy elastyczny pas, który utrzymuje spodenki na miejscu i już można ruszać w świat. Podobnie jak śpiochy mogą występować w wersji z integralnymi stópkami, jednak istnieją również wersje bez nich, które świetnie sprawdzą się szczególnie w cieplejsze dni.

Półśpiochy niemowlęce – dlaczego warto?

O tym, dlaczego półśpioszki są rozwiązaniem, które warto stosować, wspomnieliśmy już w zasadzie w poprzednich częściach tego artykułu. Warto jednak przyjrzeć się tej kwestii osobno, ponieważ półśpiochy niemowlęce to część garderoby wciąż nie tak bardzo popularna, a jednocześnie bardzo użyteczna. Wspomniana wygoda dotyczy nie tylko niemowlaka, ale również rodziców – komfortowi noszenia towarzyszy również łatwość zakładania, co szczególnie sprawdzi się wówczas, gdy maluch postanowi nie ułatwiać procesu ubierania.

Doskonale będą również łączyć się z innymi częściami niemowlęcej garderoby. Można je dopasować w jeden strój z kaftanikami, sprawdzą się również w zestawie z body niemowlęcym. Będą w ten sposób stawić doskonały kompromis między zaletami śpioszków a wygodą ubierania i rozbierania dziecka.

Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, warto uwzględnić również ten element dziecięcej garderoby. Półśpioszki to komfort dziecka i rodzica, a także ciepło zapewnione na chłodne dni jesienią i zimą, bez konieczności „zawijania” malucha w pełne śpiochy. Decyzja o uzupełnieniu zawartości szafy właśnie o te bawełniane spodenki sprawi, że szybko docenimy ich zalety. Warto przetestować, a zapewniamy, że drugi raz zachęcać do zakupu nie będzie potrzeby.

Dodaj komentarz