prywatny czy publiczny zlobek
Porady dla rodzica

Czym prywatne żłobki różnią się od publicznych?

Wybór żłobka jest bardzo ważny dla rozwoju dziecka. Dla wielu rodziców, oddanie dziecka pod skrzydła obcych ludzi jest wielkim stresem. Dlatego też wybór odpowiedniej placówki jest bardzo istotny. Na co zwracać uwagę podczas wyboru żłobka? Czy lepiej wybrać żłobek prywatny czy żłobek publiczny?

Żłobek prywatny czy publiczny?

Jednym z ważniejszych pytań, na które muszą sobie odpowiedzieć rodzice, wybierając żłobki w Gliwicach jest wybór placówki prywatnej lub państwowej. Tu największą różnicą jest fakt, że do żłobka prywatnego trudniej się dostać niż do prywatnego. Kolejna różnica to opłaty. Większość żłobków prywatnych ma dofinansowania z miast, jednak oferta wymaga poniesienia większych nakładów finansowych, niż w przypadku żłobków publicznych. Jednak warto tu pod uwagę wziąć ofertę obu typów placówek. W przypadku żłobków prywatnych oferta zajęć edukacyjnych jest znacznie bogatsza.  Żłobki prywatne mogą poszczycić się lepszym wyposażeniem sal czy lepszym cateringiem, który dostosowany jest do żywieniowych wymogów dzieci. W żłobku publicznym grupa żłobkowa jest zdecydowanie większa, niż w przypadku placówek prywatnych. Mniejsze i kameralne grupy to gwarancja indywidualnego podejścia do potrzeb dzieci. Dziecko może rozwijać się w swoim tempie, a placówka nie kojarzy mu się tylko z dyscypliną.  W prywatnych placówkach adaptacja żłobkowa często przeprowadzana jest z rodzicami i trwa tyle, ile dziecko jej potrzebuje. W przypadku żłobków publicznych adaptacja jest skrócona.

Czym kierować się przy wyborze żłobka?

Wybierając żłobek warto sprawdzić jak prezentuje się kadra. Kompetencje i doświadczenie cioć żłobkowych, da rodzicom pewność, że oddają dziecko pod skrzydła odpowiednich osób. Kolejny aspekt to wyżywienie i oferta zajęć edukacyjnych. To przyciąga rodziców, którzy dla swoich pociech chcą jak najlepiej. Najlepsze prywatne żłobki prywatne w Gliwicach oferują rodzicom różne zajęcia, które mają rozwijać talenty dzieci. Oprócz języka angielskiego, jest rytmika, dogoterapia, terapia poprzez sztukę i wiele, wiele innych. Wybierając żłobek warto poczytać opinie rodziców i sprawdzić jak wygląda liczebność grup i plan dnia maluchów. 

Dodaj komentarz