Fundacja Wawel
Aktualności

Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowuje I edycję programu „Dobro od Dziecka”

Dobiegła końca pierwsza edycja innowacyjnego programu społecznego „Dobro od dziecka” wspierającego placówki opiekuńcze w pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach działań realizowanych od 2018 roku Fundacja „Wawel z Rodziną”, przeprowadziła cykl warsztatów, w których wzięło udział aż 63 wychowawców z 34 małopolskich świetlic środowiskowych. Dzięki warsztatom wychowawcy wykorzystywali zdobytą wiedzę podczas zajęć w swoich placówkach z ponad 700 podopiecznymi. Ostatnie spotkanie, ze względu na obecną sytuację odbyło się online.

Pierwsza edycja programu Fundacji „Wawel z Rodziną”, który wspiera świetlice środowiskowe i zachęca najmłodszych do dobrych uczynków, dobiegła końca. Spotkania w ramach akcji „Dobro od Dziecka” prowadzone były cyklicznie i poruszały 4 istotne tematy dla rozwoju młodego człowieka. Na zakończenie każdego z nich, opiekunowie otrzymywali instrukcje i zbiór ćwiczeń, umożliwiające im wykorzystanie wyniesionej wiedzy w codziennej pracy. Ostatnie takie spotkanie, ze względu na panującą obecnie sytuację odbyło się online. W ramach I edycji programu, wychowawcy przeprowadzili zajęcia z ponad 700 podopiecznymi krakowskich świetlic środowiskowych. Dzięki realizacji zajęć, podopieczni świetlic mieli możliwość poznania jak we właściwy sposób wyrażać swoje emocje, co to znaczy być wartościowym człowiekiem, jakimi wartościami kierować się w życiu oraz jak współpracować w grupie.

Ogólnopolski konkurs „Dobre uczynki”

Oprócz cyklu warsztatów, programowi Fundacji „Wawel z Rodziną” towarzyszył również ogólnopolski konkurs „Dobre uczynki”. W konkursie, w którym zadaniem dzieci było przedstawienie jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych, a Jury mogło wybierać spośród 330 nadesłanych. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne, zestawy ze słodyczami marki Wawel.

– Niezwykle cieszymy się z sukcesu naszego programu. Mamy wiele pozytywnych opinii ze strony wychowawców, że nasze materiały są dla nich bardzo pomocne w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki nim, dzieci się otworzyły, zaczęły mówić o swoich emocjach, zaczęły rozmawiać z rówieśnikami. Materiały pomogły wychowawcom też przekazywać wiedzę jak budować swoje poczucie wartości, jak realizować marzenia by być w zgodzie ze sobą i z szacunkiem do drugiego człowieka, bo przecież Czynić dobro można tylko wtedy, gdy sami Czujemy się dobrze – mówi Sylwia Warnecka, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Fundacja „Wawel z Rodziną” już od 2008 roku kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel

Fundacja „Wawel z Rodziną” już od 2008 roku kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel, angażując się w pomoc społeczną i edukacyjną dla dzieci oraz aktywnie działając między innymi na rzecz świetlic środowiskowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Program “Dobro od dziecka” to inicjatywa Fundacji “Wawel z Rodziną”, która łączy środowisko wychowawców placówek opiekuńczych. Program ma na celu pokazanie dzieciom, że dobro może zaczynać się od małych dobrych uczynków. I edycja programu składa się z 4 obszarów tematycznych: „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartość – drogowskazy”. Każdy z tych tematów omawiany jest w ramach cyklu warsztatów z wychowawcami świetlic środowiskowych.

Dodaj komentarz