Sypialnia malego alergika
Zdrowie

Jak przygotować sypialnię małego alergika?

Choć wakacje w pełni, nieuchronnie zbliża się początek roku szkolnego. Warto zatem zadbać o to, by wykorzystać pozostały czas wolny na regenerację. Wiadomo, że szczególnie ważny dla organizmu dziecka jest zdrowy sen. Jak zatem wyposażyć sypialnię w taki sposób, aby sprzyjała wypoczynkowi najmłodszych? Dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniej kołdry i poduszki i w jaki sposób linia Fagrik marki Wendre wyróżnia się na tym tle swoją funkcjonalnością?

Wyjątkowe potrzeby najmłodszych

Czy wiesz, że według amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat) potrzebują nawet 11 godzin snu dziennie? Badanie to zostało opracowane przez zespół lekarzy, naukowców oraz badaczy. Sen jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na odporność człowieka. Pozwala na usunięcie toksyn zakłócających pracę mózgu oraz produkcję melatoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie oraz brak problemów z koncentracją. Uwagę należy poświęcić zwłaszcza nocnej regeneracji dzieci, których rozwój zależy od jakości wypoczynku. Dlatego też warto inwestować w wyposażenie sypialni, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał snu.

Dobór kołdry i poduszki

Dobór odpowiedniej kołdry i poduszki ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób dorosłych cierpiących na alergię. Z powodu większej wrażliwości na roztocza oraz alergeny, lepiej rozważyć kupno przedmiotów najwyższej jakości, które zagwarantują spokojny sen – tym właśnie charakteryzuje się linia Fargrik. Artykuły te cechuje funkcjonalność (są to produkty całoroczne). Można je prać automatycznie w temperaturze 60 stopni, co jest istotne zwłaszcza dla osób z alergiami. Warto również raz na tydzień wietrzyć kołdrę, aby na dłużej zachować jej świeżość.

Sypialnia alergika powinna być zaopatrzona w kołdrę i poduszkę, które zminimalizują ryzyko wystąpienia objawów takich jak chociażby podrażnienie skóry. Nasi klienci często decydują się na kupno produktów z linii Fargrik, ponieważ przynoszą alergikom ulgę podczas snu. Warto je regularnie prać w odpowiedniej temperaturze, wietrzyć (zachęca to do snu i znacznie podnosi jego jakość), a raz na dwa tygodnie dobrze jest zmienić poszewki. Tym, co wyróżnia linię Fargrik, jest kolorowy, radosny design, który zmieniamy co roku. To właśnie sprawia, że produkty te są wyjątkowe i atrakcyjne również dla dzieci w wieku szkolnym – nie ma w nich miejsca na nudę! – mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

Dodaj komentarz