dziewczynka
Czas wolny

Odkryj sportową pasję swojego dziecka. Wakacje to idealny czas!

Pokazując dziecku różne formy aktywności, jesteśmy w stanie zaszczepić w nim pasję do sportu. Oczywiście, czym wcześniej, tym lepiej. Jednak, w praktyce bywa to różnie. Obecne statystyki są niepokojące. Według danych SWPS 67% dzieci w pandemii jest zdecydowanie mniej aktywnych sportowo, a co 16 dziecko z tej grupy przestało uprawiać jakikolwiek sport. W dobie pandemii aktywność fizyczna została zdominowana przez godziny spędzone przed komputerem i telewizorem. Najwyższy czas, to zmienić i zadbać o kondycję naszych pociech.

Jakie aktywności dadzą dzieciom wiele frajdy?

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się hulajnogi. Jak podkreśla Karolina Boryczko Marketing Manager w Barel Poland, firmie będącej dystrybutorem akcesoriów dla dzieci Ferrari – „Jazda na hulajnodze jest dla dzieci doskonałą zabawą i przynosi wiele frajdy. To jedna z lepszych form aktywności i może być traktowana jako trening wysiłkowy. Co ciekawe, podczas jazdy na hulajnodze wykorzystujemy więcej mięśni, niż podczas przemierzania kilometrów na rowerze. Sport ten pobudza do pracy mięśnie grzbietu, nóg, brzucha, bez wątpienia wpływa na zwiększenie formy, poprawienie kondycji fizycznej i pomaga w spalaniu tłuszczu. Co więcej, kształtuje w dziecku poczucie równowagi. Warto pamiętać, by tego typu sprzęt odpowiednio dobrać do wzrostu i wieku dziecka. Dla starszych dzieci polecam szczególnie model hulajnogi Ferrari FXK30natomiast w przypadku młodszych dzieciaków świetnie sprawdzi się hulajnoga trójkołowa FXK28, która jest ze specjalnym składanym siodełkiem. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie, i tu pojawiają się niezawodne ochraniacze oraz  Kask  Aero FAH35 wszystko oczywiście z serii Ferrari”.

Innymi ciekawymi formami spędzenia czasu na świeżym powietrzu, szczególnie dla chłopców, jest gra w piłkę nożną, a także jazda na deskorolce. W domu nie może zabraknąć dobrej jakości piłki, która umili czas niejednemu urwisowi. Nawet 30 minut takiej aktywności fizycznej dobroczynnie wpłynie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również rozładuje napięcie psychiczne. Nasze dzieci będą znacznie lepiej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami i uczuciem wewnętrznego napięcia. Co więcej, jest to idealny sport, który integruje rodzinę.

Aktywnością, która równie dobrze wspiera kondycję fizyczną, a także niweluje napięcie, dodaje energii oraz uwalnia endorfiny jest jazda na deskorolce np. Ferrari. Niektórzy mówią, że to coś więcej niż sport, to styl życia. Warto wiedzieć, że regularna jazda na deskorolce wzmacnia mięśnie tułowia, poprawiając tym samym równowagę. Dzieje się tak dzięki różnym pozycjom podczas jazdy i ruchom, których zwykle nie wykonujemy na co dzień.

Dodaj komentarz