podroz z dzieckiem
Porady dla rodzica

Co zabrać na podróż z dzieckiem?

Spakowanie malucha to nie lada wyzwanie. Co zabrać ze sobą na wyjazd, żeby mieć pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy i nie wynajmować do ich przewozu tira? Trudno podać dokładną listę rzeczy, wszystko zależy od tego, ile lat ma dziecko, dokąd, kiedy i na ile jedziemy.

Najważniejsze, czyli ubrania

Najlepiej nie zabierać ze sobą ubrań w każdym istniejącym kolorze. Jak wiadomo, dzieci słyną z tego, że często się brudzą. Dobrze jest więc zabrać takie rzeczy, które można śmiało mieszać w praniu. Gdy nie wiemy jaka będzie pogoda, najlepiej wziąć więcej grubszych ubrań. Na wypadek zabrudzenia czy zamoczenia, lepiej jest mieć zapasową bluzę czy kurtkę, bo takie rzeczy nam szybko nie wyschną. Dobrze jest również zabrać sporo zapasowej bielizny, nie zajmuje ona dużo miejsca a czasami może się przydać. Koniecznie potrzebne są dwie pary wygodnych butów, a gdy pogoda jest deszczowa warto wrzucić też parę kaloszy i kurtkę przeciwdeszczową. Na wysokie temperatury konieczna będzie czapka, okulary przeciwsłoneczne i dobry krem z filtrem.

Coś do zabawy

Małe dzieci są bardzo związane ze swoimi zabawkami, muszą się też czymś zająć w wolnym czasie, dlatego należy zabrać kilka ulubionych rzeczy malucha. Najlepiej pozwolić mu wybrać co chce zabrać, oczywiście najpewniej będzie chciał zabrać dodatkową walizkę zabawek, dlatego należy mu na spokojnie wytłumaczyć, żeby wziął określoną ilość rzeczy. Dodatkowo dobrze jest zabrać gry planszowe (jest wiele wersji kieszonkowych, które idealnie nadają się do podróży), kredki i kolorowanki. Warto też pamiętać o książce dla dziecka.

Rzeczy niezbędne dla niemowlaka

Koniecznie trzeba zabrać wózek, noszenie dziecka przez cały wyjazd może być męczące dla rodziców, przez co nie będą w stanie wypocząć. Dobrze jest sprawdzić czy miejsce noclegowe ma w ofercie wypożyczenie łóżeczka dziecięcego i krzesełka do karmienia, jeżeli nie-najlepiej jest zaopatrzyć się w swoje (jest dużo ofert z łóżeczkami i krzesełkami turystycznymi, które po złożeniu nie zajmują wiele miejsca). Jeżeli jedziemy do miejsca, w którym nie mamy pewności czy dostaniemy pampersy, do których przyzwyczajone jest dziecko, lepiej zabrać swoje. Lepiej nie eksperymentować z nowymi i nie narażać dziecka na reakcje alergiczną. Oczywiście konieczne jest również sprzętu do karmienia, o ile dziecko jeszcze takiego potrzebuje.

Dodaj komentarz