stomatolog dziecko
Aktualności

Czym się kierować wybierając stomatologa dla dziecka?

Każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby jego dziecko jak najczęściej się uśmiechało. Szczęśliwe dziecko to dziecko uśmiechnięte, pewne siebie. Istotnym czynnikiem, który ma wpływ na to, czy dzieci się uśmiechają – jest stan uzębienia. Zdecydowanie warto często chodzić do stomatologa dziecięcego, który wykona przegląd stomatologiczny, ewentualnie zaproponuje najlepszą metodę leczenia. Czym powinniśmy się kierować, kiedy chcemy wybrać dla naszego dziecka najlepszego stomatologa?

W obecnych czasach cieszenie się uśmiechem ma bardzo duże znaczenie – zwłaszcza wśród dzieci. Na pewno każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko jak najczęściej i jak najwięcej się uśmiechała. Aby tak się działo, warto zadbać o to, aby dzieci nie miały próchnicy, jak również ubytków lub innych dolegliwości stomatologicznych.

Choć w większości dzieci panicznie boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym, to jeżeli postaramy się, aby wybrać takiego stomatologa, który ma doświadczenie i potrafi pracować z dziećmi –  sprawa nie będzie, aż tak skomplikowana.

Stomatolog dziecięcy powinien charakteryzować się przede wszystkim doświadczeniem, umiejętnym podejściem, wyrozumiałością, jak również cierpliwością.

Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy stomatologia dla dziecka?

Po pierwsze nie powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie ceną, którą przyjdzie nam zapłacić za usługi stomatologiczne, ale przede wszystkim porównać ze sobą kilka ofert, różnych gabinetów stomatologicznych. Istotnym czynnikiem jest sprawdzenie opinii w internecie, wśród przyjaciół i znajomych.

Liczą się również takie aspekty, jak: kompleksowość usług, dogodne terminy wizyt, odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego, a także dobre chęci specjalistów.

Jaki powinien być stomatolog dziecięcy?

Należy zdać sobie sprawę z faktu, że dzieci są bardzo trudnymi pacjentami, głównie z uwagi na ich wiek oraz brak doświadczenia. Dlatego dobry stomatolog dziecięcy, przede wszystkim powinien:

– być pewnym siebie,
– posiadać odpowiednie narzędzia,
– potrafić posługiwać się tymi narzędziami,
– umieć zainteresować dziecko oraz je rozśmieszyć,
– posiadać poczucie humoru,
– być cierpliwym,
– nie denerwować się,
– być wyrozumiałym.

Wyboru stomatologa nie powinniśmy dokonywać pochopnie. Im lepszy, bardziej doświadczony i przede wszystkim empatyczny stomatolog, tym nasze dziecko będzie miało bardziej pozytywne wrażenia i chętniej będzie chciało dbać o zęby.

Dodaj komentarz