nauka angielskiego
Aktualności

Kim jest native speaker?

Angielski to wciąż jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Jego znajomość umożliwia komunikację niemal na całym globie, przez co można uzyskać lepszą posadę czy swobodnie podróżować. Najbardziej doceniani na rynku pracy są kandydaci, którzy opanowali angielski perfekcyjnie, stąd wiele rozwiązań proponowanych przez szkoły językowe. Jednym z nich jest nauka z native speakerami. Kim jest native speaker i jak wyglądają zajęcia z jego udziałem?

Native speaker – co to znaczy?

Native speaker języka angielskiego, to osoba, dla której jest to język ojczysty. Mówimy więc o mieszkańcach USA, Wielkiej Brytanii, Australii czy Kanadzie. Rolę tę może przyjąć właściwie każdy, kto czuje chęć nauczania swojej rdzennej mowy. Zaletą nauki z native speakerem jest poznawanie słownictwa i zwrotów, których używa się na co dzień, a nie tylko tych podstawowych, zapisywanych zazwyczaj w podręcznikach.

Zalety i wady nauki z native speakerem

Największą zaletą tego rodzaju nauki jest styczność z językiem u jego źródła. Można wówczas pozbyć się lęku rozmowy z obcym, który doskonale zna mowę służącą do wspólnej komunikacji. Dzięki temu przekracza się bariery językowe, można osłuchać się z akcentem, poznać slangi czy dzięki swobodnej rozmowie poznać kulturę kraju nauczyciela.

Na minus nauki z native speakerem działa fakt, iż nie mówią oni zazwyczaj w innym języku niż ich ojczysty. Dodatkowo, aby nauczać w ramach tego projektu nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego. Dla wielu native speakerów to ciekawe doświadczenie, jednak przy braku kwalifikacji wyniki ucznia nie zawsze mogą być satysfakcjonujące.

Jakie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

Jeśli nie jesteśmy przekonani do nauki z native speakerem, warto wybrać szkołę językową, która będzie stawiała na kontakt z żywym językiem. Szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ oferuje zajęcia, które opierają się na używaniu języka obcego w praktyce. Wykwalifikowana kadra lektorów dysponuje wiedzą na temat skutecznych metod nauczania angielskiego.

 

Dodaj komentarz