krem spf
Czas wolny

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu do opalania

Lato to wręcz idealny moment na to, aby zadbać o własny wygląd, kondycję skóry, włosów czy paznokci, o sylwetce nie wspominając. Chcąc wyglądać atrakcyjnie, również decydujemy się na opalanie. Aby posiadać piękną i trwałą opaleniznę, ale jednocześnie nie narazić się na poparzenia i innego rodzaju problemy ze skórą, warto stosować dobrej jakości kosmetyki do opalania.

Wysokie temperatury, silne nasłonecznienie, delikatny wiatr, ciepła woda oraz piaszczysta plaża – to idealne warunki do urlopowania się, odpoczynku w gronie rodziny lub znajomych. Tak się składa, że bardzo ciężko wyobrazić sobie tego rodzaju relaks bez opalania się. Dla wielu z nas to nieodłączny element wakacji.

Posiadanie pięknej, równomiernej i trwałej opalenizny sprawi, że na pewno będziemy się czuć o wiele bardziej komfortowo, jak również będziemy atrakcyjniejsi. Opaleni ludzie są bardzo często lepiej postrzegani przez innych.

Jeżeli chcemy się opalać, zdecydowanie powinniśmy to robić w sposób przemyślany, a przede wszystkim bezpieczny. Istotnym elementem jest stosowanie odpowiednio dobranych kremów do opalania.

Co to jest krem do opalania?

Wraz z nadejściem lata coraz chętniej wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. To właśnie one mają bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało, kondycję fizyczną, a także psychiczną.

Promienie UV mogą jednak powodować problemy skórne. Gdy nasza skóra nie będzie dostarczenie zabezpieczona, mogą pojawić się oparzenia i inne dolegliwości skórne. Specjalne filtry, które są nieodłącznym elementem kremu, pochłaniają promieniowanie UV, przemieniają je w nieszkodliwe ciepło. Tworzą na skórze niewidzialną barierę ochronną, która rozprasza i odbija promienie, a tym samym zapobiega np. rakowi skóry.

Jak wybrać krem do opalania? Na co zwracać uwagę?

Na rynku jest wiele firm, które oferują kosmetyki do opalania. Bez problemu więc wybierzemy takie, które z naszego punktu widzenia będą najlepsze. Warto zwracać uwagę na:

– stopień nasłonecznienia oraz długość ekspozycji na słońce,
– zabezpieczenie przed promieniami UVA i UVB,
– dopasowanie kremu do rodzaju karnacji,
– częstotliwość poprzedniego opalania,
– rodzaj filtra, który posiada krem.

Najlepiej wybierać kremy z filtrem przynajmniej 15. Optymalnym rozwiązaniem są kremy z filtrem 30, a nawet 50. Krem powinien mieć neutralny zapach, przyjemną konsystencję, łatwo się rozprowadzać. Na rynku dostępne są również kremy wodoodporne, które nie stracą swoich właściwości podczas kąpieli.

Dodaj komentarz