Rodzina
Aktualności

Problemy wychowania dziecka – dlaczego warto uczestniczyć w akademii rodziców Learnhood?

Wychowanie dziecka to temat, o którym z pewnością powiedziano już wiele. Aczkolwiek musimy pamiętać o tym, że nie oznacza to tego, iż nie ma problemu. Kłopoty są – nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Akademia rodziców Learnhood

Prawdopodobnie wiele osób zastanawia się nad tym, jak należy postępować. Odpowiedzi pojawiają się różne i co istotne, ciekawą opcją jest tym, co gwarantuje Learnhood Dobrosław Bilski. Jego akademia rodziców to coś, o czym zapewne wiele osób miało okazję usłyszeć.

Co można powiedzieć o szczegółach? Pewnie takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale nie oznacza to tego, iż mowa o czymś, co stosunkowo łatwo przedstawić. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że uczenie się to praca poznawcza. Praca, która polega na wykonaniu zadania zgodnie z założonym celem. Warto również pamiętać o tym, że czas na naukę nie istnieje. Uczenie się to coś, co ma znaczenie w każdej sytuacji.

Akademia rodziców Learnhood – oferta

Dokładne odniesienie się do oferty nie jest więc łatwym zadaniem. Niemniej jednak na pewno należy podkreślić, że możemy mówić o podziale usług na trzy części.

Część pierwsza to AKADEMIA RODZICA. To forma szkolenia i jednocześnie budowania grupy wsparcia. Chodzi o dyskusje i wykłady konwersacyjne. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w szczególności tyczy się to rodziców dzieci niezdiagnozowanych. Dokładnie rzecz ujmując, jest to nawiązanie do problemów wychowawczych i dużego zaangażowania w rozwój/edukację. Część druga to TRENING EDUKACYJNY. Można też stwierdzić, że są to po prostu warsztaty. Co więcej, chodzi o warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, rodziców, seniorów i nauczycieli. Jak już wcześniej była mowa, na naukę zawsze jest dobra pora. Część trzecia to KONSULTACJE INDYWIDUALNE DLA RODZIN. Jak wskazuje nazwa, możemy rozmawiać o spotkaniach dla wszystkich zainteresowanych członków danej rodziny. Naturalnie są to spotkania, podczas których pedagog będzie starać się odnaleźć w obowiązujących realiach.

Dodaj komentarz