dziecko
Porady dla rodzica

Przygotowanie do lata – jak wesprzeć kondycję i samopoczucie malucha

Już za chwilę czas długo wyczekiwanych wakacji. Wreszcie nasze pociechy będą mogły wyszaleć się na świeżym powietrzu, uprawiając ulubione sporty. Jak możemy je najlepiej przygotować do letnich aktywności, treningów czy obozów? Oto parę rad, jak wspomóc organizm malucha w trakcie upałów, podróży i aktywności sportowej.

Spocone dziecko to szczęśliwe dziecko, ale…

Niekończące się szaleństwa na plaży, harcerskie wyzwania w lesie, treningi tenisa czy piłki nożnej – to duże wyzwania dla odzwyczajonego od wysiłku organizmu. Podczas uprawiania sportu, zwłaszcza podczas letnich upałów, dzieci wraz z potem pozbywają się cennych składników i szybko potrzebują nawodnienia. Aby pomóc im w zachowaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, do bidonu wrzućmy im tabletki musujące o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity Complex, które zawierają 100% elektro complex – specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie ważnych elektrolitów (sód, potas, magnez,), glukozę oraz kompleks 5 witamin. Suplement diety Plusssz Junior Elektrolity Complex dla dzieci powyżej 3 roku życia błyskawicznie gasi pragnienie podczas intensywnej aktywności i zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne elektrolity. Tabletki mają podziałkę, dzięki czemu łatwo je przełamać i wrzucić do butelki czy bidonu. Spakujmy je małemu sportowcowi do torby czy plecaka na obóz i bądźmy pewni, że będzie cieszył się słoneczną pogodą.

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Nie ma nic ważniejszego podczas uprawiania sportu niż odpowiednia dieta. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i małych czempionów. Bez względu na to, czy maluch spędzi wakacje w domu, u babci, czy wyjedzie na obóz sportowy, zadbajmy o to, aby jego menu wspomagało aktywności na świeżym powietrzu. Zachęcajmy dzieci do jedzenia produktów bogatych w składniki mineralne, np. płatków żytnich i kukurydzianych (sód), owoców suszonych, pomidorów, bananów (potas) czy pestek dyni, kakao i migdałów (magnez). Zapakujmy mu do bagażu zestaw zdrowych przekąsek i poinstruujmy babcię, że zamiast słodyczy lepsze dla jej podopiecznych będą owoce i bakalie. Do odważnych świat należy!

Higiena podczas wakacji

W okresie zwiększonej aktywności naszych dzieci podczas wakacji warto porozmawiać z nimi o tym, jak ważne jest częste mycie rąk. Zwłaszcza na obozie czy koloniach, w grupie rówieśniczej, zaaferowane atrakcjami maluchy łatwo zapominają o podstawowych sprawach, o które w domu dbają rodzice. Koniecznie poruszmy ten temat przed wyjazdem, ponieważ zachowanie higieny jest jednym z ważnych warunków zachowania dobrej kondycji podczas wakacji.

Plusssz Junior Elektrolity Complex to suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania z sokiem owocowym w proszku o smaku pomarańczowym, przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. Zawiera specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie elektrolitów: magnez, potas, sód oraz glukozę a także kompleks witaminowy: tiaminę, niacynę, witaminę B6, biotynę i witaminę B12 w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia. Witaminy B6 i B12 pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Polecany w trakcie upałów, podróży, aktywności sportowej i wysiłku umysłowego. Gasi pragnienie i nawadnia organizm. Zaleca się podawać 4 tabletki dziennie – 1 tabletkę należy rozpuścić w 125 ml chłodnej wody.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Dodaj komentarz