podroze z dzieckiem
Czas wolny

Ciekawe miejsca w Polsce do zwiedzenia z dziećmi

Do jakich miast się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić podczas wakacji z najmłodszymi? Ważne żeby program wycieczki ułożyć tak, aby najmłodsi nie nudzili się i cała rodzina spędziła miło czas.

Gdańsk

Nadmorskie miasto, które przyciąga tłumy turystów przez cały rok. Przy okazji zwiedzania pięknego Starego Miasta i słynnego Żurawia można zabrać dzieci do Zoo Oliwskiego lub Muzeum Zabawek, które bez wątpienia da radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, którzy będą mogli wsiąść w wehikuł czasu i przenieść się w lata swojej młodości. Dobrym rozwiązaniem jest też wynajem rowerów i przejażdżka nadmorską trasą rowerową Z Sopotu do Jelitkowa.

Warmia i Mazury

Kraina jezior na pewno zagwarantuje niesamowite przeżycia całej rodzinie. Liczne plaże oraz atrakcje wodne przykują uwagę najmłodszych. Można również wynająć jachty, rowerki wodne i kajaki. Oprócz tego można znaleźć tam dużą ilość zamków i przepłynąć się kanałem Ostródzko-Elbląskim. Dla amatorów kajakarstwa polecam spływ Krutynią, która zapewnia niesamowite widoki w sercu samej Puszczy Piskiej.

Kujawy i Pałuki

Ogród Fauny Polskiej z pewnością sprawi pociechom nie tylko dużo radości, ale i wiele nauczy. Kolejka parowa, która łączy lunapark z Ogrodem Fauny Polskiej to niezapomniana atrakcja dla najmłodszych. Warto też odwiedzić osadę w Biskupinie, czyli rekonstrukcję prehistorycznego osiedla obronnego kultury łużyckiej. Dzieci zapewne zafascynuje „inność” miejsca oraz to jak świat się zmienił, będą mogły mieć styczność z historią nie tylko na lekcjach. Szczególnie polecane jest odwiedzenie tego miejsca we wrześniu, gdy trwa festyn archeologiczny. Pociechy będą mogły spróbować strzelania z łuku, przebrać się w dawne stroje, ulepić coś z gliny lub zagrać na dawnych instrumentach. Przy okazji warto też odwiedzić Świat Bajek w ośrodku „Gąsawka”. Dzieci mogą dosłownie przenieść się do bajkowego świata. Na terenie placu zabaw postawione są chatki, z których oglądać można sceny ze znanych wszystkim bajek.

Dodaj komentarz