czas wolny dziecka
Czas wolny

Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

W obecnych czasach coraz trudniej jest nam nakłonić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Telewizja i gry komputerowe zyskują coraz większe zainteresowanie u najmłodszych, chociaż spędzanie tyle czasu przed ekranem jest niezdrowe dla ludzi. Co zaproponować dziecku by wyrwać go z domu i razem spędzić czas na świeżym powietrzu?

Odpoczynek nad wodą

Dzieci uwielbiają kąpiele, pluskanie się w wodzie i budowanie zamków z piasku to dla nich ogromna frajda. Na pewno będzie to świetna alternatywa dla osób, którzy mają w pobliżu plażę lub baseny. Dodatkowo jeżeli jest taka możliwość można zapewnić dziecku dodatkową rozrywkę zabierając je np. na rowerki wodne. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo nad wodą jest najważniejsze. Kapok w takich przypadkach jest obowiązkowy. Dziecka należy też pilnować i nie spuszczać z oczu. Obowiązkowy jest również krem z filtrem oraz czapka, która będzie chroniła maluchy przed słońcem.

Rodzinne zwiedzanie

Warto rozejrzeć się czy w naszym województwie nie ma jakiś ciekawych atrakcji. Mogą to być muzea, parki rozrywki, parki wodne czy zamki. Dzieci z chęcią odwiedzą nowe miejsca i wysłuchają ciekawych historii z nimi związanymi. Należy jednak pamiętać, żeby dobrać atrakcje do wieku dziecka. W przeciwnym razie może być on sceptycznie nastawiony na kolejne takie wypady.

Rodzinne centrum rozrywki

Jest wiele miejsc, w których rodziny mogą się świetnie razem bawić. Dla najmłodszych mogą być to różnego rodzaje sale zabaw. Starsze dzieci można zabrać na lasery, czy do salonu gier. Wspólnie rozegrane partie nie tylko zapewnią całej rodzinie rozrywkę, ale i przybliżą do siebie.

Sport

Nie tylko może nam pomóc przybliżyć się do dziecka, ale i zaszczepić w nim być może przyszłą pasje. Wspólne rozgrywki czy to na podwórku, czy na boisku na pewno sprawią dzieciom dużo radości. Należy jednak pamiętać, że ma to być dla przyjemność i wybrać dyscyplinę, która będzie dziecku dawać przyjemność. Najlepiej jeżeli metodą prób i błędów sami znajdziecie sport, który dziecko pokocha.

Jest dużo możliwości spędzania z dzieckiem aktywnie czasu. Ważne jednak by przy wszelkich aktywnościach dbać o jego bezpieczeństwo i do niczego go nie zmuszać. Ma to być przyjemność, która wyciągnie go sprzed ekranu i pokaże, że ruch również może być zabawą.

Dodaj komentarz