zabawa na swiezym powietrzu
Zabawki i akcesoria

Jak umilić najmłodszym czas na świeżym powietrzu?

Wiosną i latem staramy się spędzać na powietrzu możliwie jak najwięcej czasu. Korzystamy z pięknej pogody, łapiemy promienie słońca i cieszymy się długimi dniami. Nasze dzieci również bardzo chętnie wychodzą na podwórko, lecz musimy zadbać, aby w tym czasie mogły dobrze się bawić. Idealnie sprawdzą się różnego typu zabawki na dwór, które można wykorzystać zarówno w ogrodzie, jak i w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Jakie zabawki wybrać?

Wybór zabawek na dwór jest stosunkowo prosty, jednak zawsze należy dopasować je do wieku dziecka. Dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będą dmuchane baseniki i zabawki do wody oraz do piasku. Nieco starsze dzieci chętnie pohuśtają się na huśtawkach lub poskaczą na skakance. Ci, którzy są na etapie odgrywania różnorodnych ról, mogą kosić z rodzicami trawę (przy pomocy zabawkowej kosiarki) bądź przygotowywać grilla za pomocą odpowiednich zabawek na dwór. Możliwości zabawy zarówno wspólnej, jak i indywidualnej jest naprawdę wiele, dlatego warto wykorzystać wakacje, aby miło spędzić czas na powietrzu.

Zabawki nie tylko do ogrodu

Zabawki na dwór kojarzone są przede wszystkim z akcesoriami do ogrodu przydomowego, w którym dzieci latem spędzają sporo czasu. Niemniej jednak nie oznacza to, że maluchy mieszkające w blokach w ogóle zabawek na dwór nie potrzebują. Wręcz przeciwnie, bowiem możemy zabrać je ze sobą w wiele miejsc. Dobrym przykładem będzie park, rodzinny piknik na łące czy basen odkryty. Dzieci, zamiast nudzić się, mogą kreatywnie spędzić czas. Zabawki na dwór koniecznie spakujmy też do wakacyjnej walizki. Przydadzą się one bez względu na to, czy wybieramy się nad jeziora, nad morze czy też w góry. Nawet, jeśli mamy zapewnionych wiele atrakcji podczas wyjazdu, to i tak warto znaleźć nieco czasu na swobodną zabawę na świeżym powietrzu.

Nie tylko na podwórko

Zabawki na dwór, wbrew swojej nazwie, można wykorzystać nie tylko latem przy pięknej pogodzie. Wiele z nich będzie też nadawało się do użytku domowego jesienią i zimą, gdy dni ponownie zrobią się krótkie, a przebywanie na powietrzu nie będzie już tak atrakcyjne. Dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości zabawki na dwór, które mogą towarzyszyć dziecku znacznie dłużej. Jest to zakup na wiele sezonów, bowiem w kolejnym roku, gdy znów zrobi się cieplej, będzie można z nich skorzystać. Dzieci nie wyrastają tak szybko z zabawek na dwór – nawet starszaki chętnie moczą nogi w baseniku, gdy zrobi się ciepło bądź serwują dorosłym przekąski z własnego, zabawowego mini baru ogrodowego.

Dodaj komentarz