karmienie dziecka
Porady dla rodzica

Poduszka do karmienia – w jaki sposób dokonać jej wyboru?

W pierwszych miesiącach życia dziecka kluczowe jest karmienie. Czynność ta może zostać znacząco ułatwiona dzięki specjalistycznej poduszce do karmienia. W ten sposób możliwe jest odciążenie kręgosłupa, natomiast dla noworodka taka pozycja jest bardzo wygodna. Jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni i na jaki kształt warto się zdecydować?

Materiał

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że poduszka do karmienia powinna być regularnie prana. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup, dowiedzmy się, z jakiego materiału została ona uszyta. Przykładowo bawełna doskonale poradzi sobie z częstym praniem. Nawet po kilku miesiącach będzie wyglądała niemalże jak nowa. Możemy liczyć na jej czystość i brak rozciągnięć. Dodatkowo nie będzie poszarpana na szwach. Godne podkreślenia są kolory, które nadal będą intensywne.

Kształt

Istotny jest kształt. Nie jest to ważne jedynie z punktu widzenia estetyki – aspekt ten wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo i wygodę. Poduszka do karmienia powinna opinać talię. Nie powinna również się zsuwać, w przeciwnym wypadku maluszkowi grozi poważny upadek. Nam natomiast będzie znacznie trudniej sięgać po zróżnicowane akcesoria, jak chociażby butelkę, chusteczki czy pieluszkę. Najpowszechniejsze są modele w kształcie fasolki, rogalika lub kokoszki.

Wypełnienie

Kolejnym aspektem, który ma ogromne znaczenie, jest materiał poduszki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niezalecane są produkty styropianowe. Ich minusem jest to, że nie przepuszczają powietrza, w konsekwencji nie są w stanie chłonąć wilgoci. Co więcej, w krótkim okresie czasu ulegają odkształceniom, przez co stają się niewygodne. Poduszka do karmienia powinna również posiadać antyalergiczne wypełnienie. Tego typu produkty możemy bez obaw prać- nie musimy obawiać się potencjalnych zniszczeń.

Rozmiar

Ostatnim aspektem, który ma znaczenie, jest rozmiar. Poduszka do karmienia jest bardzo przydatna zarówno w domowych warunkach, jak i w plenerze. W sposób szczególny zalecana jest dla mobilnych mam, które często wychodzą z domu. Rozmiar powinien być dobrany indywidualnie do każdego dziecka. Pamiętajmy o tym, że nie powinna być ona zbyt twarda. W przeciwnym wypadku umieszczenie jej w wózku może być wysoce problematyczne.

Dodaj komentarz