planszowki
Zabawki i akcesoria

Planszówki na wspólny wieczór gier z dzieckiem

Rodzinne wieczory przy planszówkach to świetny sposób na spędzenie razem czasu. Obecnie, na rynku jest bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o gry planszowe. Jakim pozycjom warto się przyjrzeć?

Dobble

Gra, która pomoże w rozwijaniu spostrzegawczości i refleksu u dziecka. Jest to wyjątkowo łatwa gra rodzinna lub towarzyska, dlatego maluch nie zanudzi się przy tłumaczeniu zasad i nie będzie się denerwować, że nie jest w stanie ich pojąć. Na instrukcji jest podane kilka możliwości prowadzenia rozgrywek. Najbardziej popularną jest taka, w której wygrywa gracz z największą liczbą kart. Na stół wykładana jest jedna karta a osoba, która odnajdzie na niej wspólny element szybko przykrywa ręką kartę i głośno mówi jak dany element się nazywa. Dodatkowym plusem jest to, że Dobble jest dostępne w wielu wariantach tematycznych. Dziecko na pewno będzie ucieszone, gdy na kartach do gry będą bohaterowie ulubionego filmu.

Uno

To niezwykle popularna gra karciana, którą można dostać w wielu sklepach za naprawdę niewielką cenę. Zasady nie są skomplikowane, a gra jest bardzo dynamiczna dzięki czemu maluch nie będzie się nudzić. Wygrywa osoba, która najszybciej pozbędzie się swoich kart. Należy dopasowywać je według koloru lub liczby, co będzie też dobrą metodą do nauki najmłodszych. Dodatkowo Uno uczy logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz zdrowej rywalizacji. Dodatkowym urozmaiceniem są „dzikie karty”. Jest to zbiór dodatków, które powodują, że gra staje się jeszcze ciekawsza.

5 sekund

Gra rodzinna, która bez wątpienia urozmaici wspólne wieczory. Posiada ona różne poziomy trudności, dlatego nie będzie ona zbyt łatwa dla dorosłych ani zbyt trudna dla maluchów. W opakowaniu znajdziemy zbiór pytań umieszczonych na kartach, na które musimy odpowiedzieć w trakcie pięciu sekund. Do zestawu została dołączona miarka, która dodatkowo potęguje napięcie i zaznacza, kiedy uczestnikowi zakończył się czas na udzielenie odpowiedzi. Kategorie pytań dotyczą zarówno śmiesznych jak i ciekawych spraw, dzięki czemu maluch uczy się przez zabawę. Dodatkowo ćwiczy ona nasz refleks, działanie pod presją i szybkość kojarzenia.

Jenga

Mimo że jest to wyjątkowo łatwa gra to zapewnia wiele emocjonujących rozgrywek. Co prawda nie jest to typowa planszówka, bowiem polega ona na wyciąganiu klocków z drewnianej wierzy. Jednak uczy dzieci koordynacji, dokładności i przewidywania. Przegrywa osoba, która przy wyciąganiu drewienka zburzy całą konstrukcję.

Dodaj komentarz