baby shower
Zabawki i akcesoria

Baby shower – co warto wiedzieć i jaki prezent kupić?

Tradycja, która została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych znalazła wielu fanów w innych krajach, w Polsce też coraz częściej spotykamy się z tą formą celebrowania przyjścia na świat malutkiego człowieka. Co warto wiedzieć o baby shower i jaki prezent kupić, gdy dostaniemy zaproszenie na taki event?

Czy baby shower jest popularne w Polsce?

Nie ta się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony na polskich stronach internetowych pojawia się coraz więcej artykułów na tej stronie. Ba, nawet powstają kolejne to już firmy, które zajmują przygotowywaniem takich eventów. Jednak przeglądając statystki ankiet dużo osób w naszym kraju wciąż uważa, że nigdy nie zdecydują się na organizowanie takiego przyjęcia. Niektórzy nawet przyznawali, że nigdy nie słyszeli o takim terminie i nie wiedzą co to jest.

Spotkanie towarzyskie czy impreza?

Początkowo baby shower zakładało, że jest to przyjęcie zorganizowane przez przyszłą mamę dla swoich przyjaciółek. Obecnie jednak nie wszyscy trzymają się tej zasady i przypiera ono formę towarzyskiego spotkania z dobrym jedzeniem, słodkościami i drinkami (oczywiście bezalkoholowymi). W czasie trwania młodzi rodzicie nie zawsze mają szanse na widywanie się ze swoimi przyjaciółmi tak często jak wcześniej, dlatego baby shower to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą bliskim poświęcić trochę czasu w tym zabieganym okresie. Mogą opowiedzieć na wszystkie pytania znajomych i zaspokoić ich ciekawość i troskę.

Jaki prezent kupić?

Taka impreza jest również okazją do pomocy młodym rodzicom i zakupienia upominku, chociaż niektóre takie eventy są organizowane z naprawdę dużym rozmachem i nie brakuje na nich przeróżnych atrakcji, a co za tym idzie kosztownym prezentów. Duża część osób jednak decyduje się na kameralne spotkanie z najbliższymi i nie zależy im na prezentach, a bliskości i możliwości celebrowania nowego etapu życia. Propozycje podarunków mogą różnić się w zależności od preferencji rodziców dzidziusia, czasami przygotowują oni listę potrzebnych im rzeczy, która znacząco ułatwia wybranie odpowiedniego prezentu. Jeżeli jednak liczą oni na kreatywność gości można zdecydować się na bezpieczne rozwiązanie jakimi są ubranka, nianie elektryczne czy laktatory do mleka. Akcesoria dla niemowląt są czasem dość kosztowne, dlatego dobrze jest pomyśleć o ewentualnej zrzutce z resztą gości. Dobrym rozwiązaniem będą też zabawki dla malucha lub pluszaki.

Dodaj komentarz