pomysly na zabawy
Czas wolny

Pomysły na zabawy dla najmłodszych

Każdy rodzic zapewne chociaż raz miał sytuację, w której dziecko co chwilę powtarzało uciążliwą frazę „nudzę się” a on nie miał żadnego pomysłu na „zabicie nudy”. Jakie zabawy wymyślić dla dzieci by zająć ich czymś innym niż oglądanie telewizji i granie na komputerze?

Simon mówi…

To zabawa dobra dla tych młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Możemy się również przyłączyć i zagrać razem z naszymi pociechami. Zasady są bardzo łatwe. Spośród uczestników wybieramy jedną osobę, która jest Simonem. Jego zadanie to wypowiedzenie słów: „Simon mówi… (a dalej opis czynności, którą będzie zaraz wykonywał)”. Reszta grupy ma zadanie naśladować go. Jeżeli wybrany przez nas Simon wykona jakąś czynność bez ustalonego „Simon mówi…” a któryś z uczestników powtórzy jego ruch-odpada. Oczywiście zamiast imienia Simon dzieci mogą wypowiadać swoje imiona, żeby gra miała bardziej osobisty charakter.

Przebieranki

Chyba każdy z nas jak był mały zakładał rzeczy osób starszych i udawał, że jest kimś innym. Dzieci nie potrzebują okazji, uwielbiają przebieranki i nie potrzebują do tego specjalnych kostiumów. Potrzebne są jedynie ubrania, dodatki i trochę wyobraźni. Można też urozmaicić zabawę i ubierać członków rodziny na przemian. Dziecku na pewno sprawi radości przebranie swoich rodziców lub rodzeństwa tak jak on sam chce. Po skompletowaniu strojów można odegrać scenkę lub skecz.

Domowy Twister

Gra ta zyskała dużą popularność nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Wygibasy na macie można urządzić nawet bez konieczności kupowania gry. Jak to zrobić?

Przygotowanie gry

Potrzebna nam będzie duża mata lub plansza do gry. Na materiale malujemy dwadzieścia cztery kwadraty o wymiarach 30 na 30 cm. Możemy zrobić wersję z kolorami lub naklejkami. Na każdym kwadracie naklejamy z dzieckiem naklejkę lub malujemy na wybrany kolor. Następnie szykujemy z tektury dwadzieścia cztery karty do gry i malujemy na każdej z niej kolor znajdujący się na macie (ważne żeby liczba wybranych kolorów była równa tym na macie). Jeżeli wybraliśmy opcję z naklejkami-naklejamy takie same jakie są na planszy (tutaj liczba naklejek musi zgadzać się z tymi na macie). Na kartach domalowujemy jeszcze część ciała którą trzeba umieścić na polu (lewa ręka, prawa ręka, lewa noga, prawa noga)

Reguły gry

Reguły są wyjątkowo proste. Ustalamy kolejność w jakiej gracze losują karty, każdy wybiera jedną i w zależności od tego co wypadnie-musi odwzorować wybrany ruch na macie.

Dodaj komentarz