przyjecie urodzinowe
Czas wolny

Przyjęcie urodzinowe. Jak zapewnić dzieciom dobrą zabawę?

Przyjęcie zaplanowane, zaproszenia rozdane, dziecko ucieszone. Wszystko wydaje się już zrobione, jednak trzeba zadbać o jeszcze jedną kwestię-dobrą zabawę. Jakie gry zaproponować młodszym dzieciom by impreza urodzinowa była ciekawa i obyła się bez ziewania u małych gości?

Czerwone światło

Gra zajmuje dosyć dużo miejsca, żeby dzieci miały dużo przestrzeni najlepiej jest przeprowadzić ją na dworze. Przed rozpoczęciem zabawy trzeba przygotować narysowane kredą lub zaznaczone liną dwie równoległe linie. Spośród uczestników losujemy jedną osobę, która będzie policjantem. Wylosowany gracz stoi przed jedną linią a pozostali za drugą. Funkcjonariusz odwraca się do innych plecami i mówi głośno „zielone światło”, w tym czasie dzieci muszą pobiec w jego stronę. Gdy krzyknie „czerwone światło” dzieci muszą stanąć w bezruchu, ten kto się ruszy-odpada. Osoba, która jako pierwsza dotknie policjanta wygrywa.

Gra w małpki

Maluchy uwielbiają naśladować innych, dlatego ta gra jest świetnym sposobem na urodzinową zabawę. Wszyscy uczestniczy siadają w dużym kole, tak by dobrze widzieli siebie wzajemnie. Zaczyna najmłodsza osoba, gra idzie zgodnie ze wskazówkami zegara. Pierwsza osoba wstaje i pokazuje jakiś ruch, może to być: taniec, głupia mina, ćwiczenie, cokolwiek maluch chce. Następny uczestnik musi pokazać to co poprzednik i dodać do tego swój ruch. Trzeci gracz powtarza dwa poprzednie ruchy i też dodaje coś od siebie. Zabawa toczy się tak wokół koła do czasu, gdy jakiś maluch nie powtórzy któregoś ruchu. Jeżeli nie pamięta go lub powtórzy go źle-odpada. Wygrywa osoba, która zostanie w kole jako ostatnia.

Zaprosić ulubioną postać dziecka

Maluchom na pewno spodoba się oglądanie na żywo bohatera z bajki czy filmu, którego znają i uwielbiają. Dodatkowo rozmowa i możliwość zabawy z nim pozwoli przeżyć dzieciom niezapomniane chwile. Można do takiego zadania wynająć firmę zajmującą się profesjonalnie takimi rzeczami. Jednak gdy nie ma takiej możliwości można poszukać wypożyczalni strojów i poprosić któregoś z członków rodziny lub przyjaciół o wcielenie się w rolę bohatera.

Dodaj komentarz