bezpieczna zabawa
Zabawki i akcesoria

Bezpieczna zabawa to najlepsza zabawa

Małe dzieci uwielbiają zabawę na dworze, bawienie się na placu zabaw, kopanie w piaskownicy. Te małe istoty jednak nie zdają sobie jeszcze sprawy, że niektóre zachowania mogą powodować nieprzyjemnie konsekwencje. Dlatego też o jego bezpieczeństwo podczas zabawy powinien dbać zawsze czujny rodzic. Na co szczególnie zwracać uwagę, gdy nasza pociecha przenosi się w swój świat?

Baseny i zbiorniki wodne

W upalne dni to prawdziwe wybawienie nie tylko dla dorosłych, ale i dla maluchów. Uwielbiają one pluskać się w wodze, bawiąc się przy tym swoimi ulubionymi zabawkami. Nawet jeżeli basenik jest niewielkich rozmiarów i jest przeznaczony dla bobasów to nigdy nie możemy zostawiać dziecka samego! Po zakończonej zabawie lepiej również wylać z niego wodę. Jeżeli na podwórku mamy oczko wodne, wkopany basen, studnie czy szambo musimy dokładnie zasłonić je by ciekawe świata dziecko nie miało do nich dostępu.

Zabawy ze zwierzętami? Tylko gdy je znamy

Idąc do kogoś w odwiedziny musimy wytłumaczyć dziecku by nie łapało zwierząt za ogon ani nie biegało z nimi. O ile nasze pupile są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci to zwierzęta, które nie mają styczności z maluchami mogą być dla nich niebezpieczne. Zwierzęta, które przyzwyczajone są do życia z najmłodszymi uzbrojone są w anielską cierpliwość i nie wykazują żadnych agresywnych zachowań wobec nich. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pupile są tego nauczone i drastyczne złapanie za ogon czy ucho może skończyć się tragedią.

Wypady na biwaki

W czasie wakacji miło jest wybrać się w większym gronie na biwak, rozpalić ognisko wyciągnąć kiełbaski i celebrować błogie chwile ciepła. Podczas takiego rodzinnego wyjazdu należy jednak pamiętać, żeby przez cały czas mieć malucha na oku. Dzieci są ciekawe świata i dotykają różnych rzeczy, dlatego dobrze jest mieć pochowane ostre przedmioty i uważać czy dziecko nie zbliża się do ogniska lub grilla.

Co na placu zabaw?

Dziecko koniecznie trzeba mieć na oku przez cały czas. Koniecznie sprawdzać czy przypadkiem nie rozmawia z nikim obcym ani nie oddala się od miejsca zabawy. Dobrze jest też sprawdzić czy w miejscu, w którym bawi się maluszek nie ma żadnych podejrzanych przedmiotów ani psich odchodów. To ostatnie szczególnie dobrze jest sprawdzić podczas zabawy w piaskownicy.

Dodaj komentarz